08. 05. 2016.

MP Pecerady „Červení“ na turnaji ve Vlašimi


V neděli naše 2007 nastoupily do prvního z pěti jarních turnajů oficiální soutěže mladších přípravek, který se tentokráte hrál ve Vlašimi. Ve skupině „B“ okresní soutěže dále hrají týmy Ratměřic, Vlašimi „B“, Týnce nad Sázavou a Dolních Kralovic.

Musím říci, že se ukázalo jako dobrý krok tým už na podzim dělit do soutěže na dva týmy, kde primárním klíčem byl rok narození. Jarní skupiny jsou vytvářeny na základě podzimních výsledků. Ukázalo se, že ta letošní je hodně vyrovnaná a každý zápas je výzvou a hráčům zápasy dávají opravdu maximum.

Ve Vlašimi jsme se sešel náš Tým Pecerady „Červení“ v sedmi hráčích, dva s námi nemohli tentokrát nastoupit. Další naše týmy Pecerady „Modří“ a Pecerady „Zelení“ sehrály své zápasy už v sobotu ve své skupině. Je skvělé, že naše hráče můžeme rozdělit už do tří týmů a každý z hráčů se tak dostane maximálně do hry a neprosedí zbytečně čas na střídačce.

Hráči si vyzkoušeli hru jak na postech předních, tak zadních útočníků a čtyři  nich (Káča, Jakub M., Jakub S. a Maty) se popasovali i s rolí brankáře.

Pecerady „Červení“ x Týnec nad Sázavou (4:1) – V prvním zápase jsme nastoupili proti hráčům TnS, které dobře známe, hráči se povětšinou znají ze školy, někteří hráči si dokonce spolu i na jaře zahráli v jednom týmu, když jsme například vypomáhali týmu TnS  při turnaji 2008 v Benešově nebo hráči spolu minulý týden úspěšně odehráli turnaj McDonald Cup, kterého se účastnili v barvách základní školy. Z tohoto vzájemného zápasu jsme tentokráte vyšli výtězně my, ale uvidíme jak to bude příště.

Dolní Kralovice x Pecerady „Červení“ (2:2) – Druhý zápas jsme sehráli s týmem Dolních Kralovic. Přesto, že jsme se hodně snažili, nepřálo nám až tolik štěstí a hodně našich střel šlo mimo branku. Jak jsme tlačili hru před soupeřovu branku, tak jsme se zapomínali vracet a soupeř naši nedůslednost dokázal potrestat.

Pecerady „Červení“ x Vlašim (2:5) – Třetí zápas proti Vlašimi se nám moc nedařil. V první půlce nám míč hodně odskakoval, zpomalili jsme a Vlašim měla navrch. Ve druhé půlce jsme ale vylepšili pohyb a hra se hodně zlepšila. Sice jsme gólově podlehli, ale bylo hezké vidět, že se i přes „nepříznivý“ vývoj zápasu dokážeme zvednout a neupadat na mysli.

Ratměřice x Pecerady „Červení“ (5:3) – V posledním zápase nás čekal tým Ratměřic, který také dobře známe. Hra byla hodně vyrovnaná, chvilku měl navrch jeden tým a o chvilku později zase ten druhý. Tým Ratměřic je fyzicky asi nejnarostlejší ze všech a umějí toho využít. My v naší hře, díky našim fyzickým proporcím, musíme a dokážeme využít naší šikovnosti na míči.

Musím moc pochválit všechny. Hráče za to v jak velkém počtu si umí stoupnout do branky a hrát jako další platný hráč v poli, za to jak útočí, dokáží už v tomto věku kombinovat, vracejí se zodpovědně za míč, jak neohroženě chodí do soubojů atd. Samozřejmě na tom je někdo momentálně lépe než někdo jiný, ale to je dáno věkem, tím jak dlouho fotbal trénují a hrají, tím jaké mají herní zkušenosti apod. Důležitý je ale pokrok a ten je jednoznačně vidět u všech.

Příští týden nás čeká turnaj v Dolních Kralovicích. Tak nám držte palce ať hrajeme alespoň tak dobře jako dnes.

Pořadí: 1.Ratměřice, 2.Vlašim, 3.Pecerady, 4. Týnec nad Sázavou, 5. Dolní Kralovice

Naše sestava: Maty (GC, G:3, A:2), Ráďa, Kuba M. (GC, G:3, A:1), Filda N. (GC, G:2), Káča (GC, G:3, A:3), Kuba S. (GC), Torka