17. 04. 2016.

MŽ – Pecerady – Lukavec – mistrovský zápas


Po neúspěšném vstupu do jarní části soutěže ve Václavicích jsme měli možnost se předvést doma se  soupeřem z dalekého Lukavce ze spodní části tabulky. Naše sestava (Kryštof (GK); Jarda (GK), Tomáš, Lukáš, Filip Sa., Filip Sl.(G:4), Ivo(G:2), Petr(G1:), Dan, Matyáš Z., Honza.

Nezačaly jsme špatně, ale jako obvykle naše útočné šance těžko zakončujeme. Spíše je to kroužení kolem vápna. Přesto se nám podařilo soupeři do  poločasu nastřílet 6 branek. Dozadu se nám ale nedaří zlepšit hru. Útočící hráči již nemají po řadě soubojů vůli se vrátit a pomoci obraně. Ani přečíslení naší obrany není pro mnoho hráčů důvodem se vrátit. Doufají asi, že to nějak dopadne, nebo že to za ně někdo jiný odbrání – marně.

Náskok vytvořený v první půli se nakonec ukázal jako rozhodující. Ve druhém poločase už téměř nikdo neměl chuť bránit a nebo jen alibisticky, aby se neřeklo. S přibývajícím časem jsme stále více nervózněli a již jsme nebyly schopni si vytvářet šance. Těch několik vyložených jsme bohužel neproměnily. Soupeř naopak vycítil šanci a s chutí se do nás zakousl. Jen závěrečný hvizd rozhodčího zabránil naší prohře.

Největším naším nedostatkem je okamžitá ochota bránit. Po ztrátě se nám nedaří vrátit se za míč. Zejména záložníci si neuvědomují svoje defenzivní úkoly.  Další slabinou je využívání celé šířky hřiště.  Hodně se tlačíme středem a tím si sami zahušťujeme prostor pro kombinaci. Málokdy si nahrajeme s obráncem a nepřenášíme hru. Málo hrajeme s brankářem. Některým chybí odvaha se rozběhnout s míčem, dovolit si jeden na jednoho. Oproti minulému utkání nebyly ani náznaky průniku za obranu kolmou přihrávkou.

Pochvalu za individuální výkon v zápase dávám Danovi, který je příkladem pro všechny svou zodpovědností, důrazem v soubojích a celkovým vnímáním rizika hry. Další pochvalu dávám Matyášovi Z., který vyniká pohybem, ochotou bránit, důrazem v soubojích, výběrem místa, zodpovědností. Samozřejmě mu chybí něco techniky, ale plně to vynahrazuje ostatními přednostmi a tréninkem se bude zlepšovat. Slušně tentokrát zachytali brankáři. Kryštof výborně rozehrával a nabízel se ke hře s obránci. Musí si dávat pozor na dobré postavení v bráně v různých situacích. Jarda nepustil zbytečné branky, ale měl by hrát více vepředu a nabízet se ke kombinaci. Důrazněji do soubojů. Opory týmu bych rád pochválil za hru dopředu, ale nemohu, protože to je jen půl výkonu v zápase a nelze je oddělovat. Nevýrazný byl tentokrát Honza, Tomáš, Filip Sal. a Petr.

V kabině jsme si jasně řekli, kdo má kde rezervy, tak doufám, že si to každý vezme k srdci. Tréninky je nutné brát vážně, protože jinak se nebudeme zlepšovat.

Celkový výsledek 7:6 (6:3)