01. 05. 2016.

MŽ – Pecerady – Týnec – Mistrovský zápas


V sobotu jsme sehráli mistrovský zápas s Týncem. Bohužel nás postihla velká marodka a tak jsme si museli vypomoci hráči starší přípravky, ale i tak jsme měli jen jednoho na střídání. Navíc oba – Kryštof i Tonda měli již jeden zápas za sebou. Nastoupili Kryštof(GK), Dan, Filip Sal., Máťa , Matyáš, Honza, Ivo(G1), Tonda, Lukáš.

Celý zápas byl hodně vyrovnaný, velké množství soubojů a boj o každý metr hřiště. Jasné brankové příležitosti měli oba týmy. Bohužel skvělý Vízy v bráně zlikvidoval naše šance. Soupeři se podařilo do půle 3x skórovat po pěkných rychlých akcích. My jsme útočili spíše do plné obrany a klestili si cestu přes urputně bránícího soupeře. Ve druhém poločase jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale nedokázali jsme si vypracovat jasné šance. Většinou jsme stříleli slabě z dálky, takže brankář bezpečně vše likvidoval. Snížit na 1:3 se nám podařilo krásnou dalekonosnou pumelicí téměř  z půlky hřiště, která zapadla za brankáře. Myslím, že Ivovo branka nám všem hodně zvedla náladu. Soupeř ještě potvrdil vítězství brankou z brejku.

Zápas byl hodně emotivní, zejména realizační tým Týnce byl hodně slyšet a nebyly to vždy publikovatelné pokyny a hesla. Po slovním napadení rozhodčího se celá věc dostala mimo fotbalovou a vůbec sportovní rovinu a rozhodně jsme nebyli dětem dobrým příkladem, jak řešit rozdílné názory na hru. Po sklidnění trenérů a vykázání „neposlušného kouřícího diváka“ mimo prostor střídaček se pokračovalo ve hře, ale pachuť z nezvládnutého chování dospělých již hrací plochu neopustila. Velmi bych si přál, aby podobné excesy zcela vymizeli z fotbalových trávníků, tím více z dětských a tím více z utkání, které by pro nás měly být svátkem, jako je derby Pecerad s Týncem.

Kluky musím za výkon pochválit. Hráli opravdu pěkně. Samozřejmě každý má na čem pracovat v technice, kondici, sebevědomí, ale to je nekončící příběh :-). Do zápasu dali srdíčko a hráli od začátku do konce. Ivovo branka byla opravdu výstavní. Do středy musíme vyléčit marody, protože dvě naše opory Lukáš a Petr jedou reprezentovat okresní fotbalový svaz a nebudou se moci zúčastnit mistrovského utkání v Miřeticích.

Konečný výsledek 1:4(0:3)