05. 03. 2016.

MŽ – Přátelák v Bystřici


V pátek 4.3. jsme vyrazili do Bystřice na odložený přátelák, ale ani tentokrát se nám nepodařilo přijet kompletní. Chyběli Lukáš, Ivo a Jakub. Naopak nám vypomohl v bráně Kryštof.

V poli jsme měli Máťu, Petra, Honzu, Filipa, Dana, Jardu a oba Tomáše. Náš tradiční soupeř má velice silný tým MŽ a oprávněně drží přední pozice v okresním přeboru. K fotbalovosti dokáže přidat i maximální nasazení hráčů. Rádi s nimi hrajeme, protože se jedná vždy o pěkný, rychlý a technický fotbal. Na domácí půdě a o to více v hale je těžké je porazit. I přes obvyklou porážku si z těchto zápasů odnášíme hodně zkušeností a podnětů k dalšímu tréninku. Z rozboru videa se i hráči sami mohou přesvědčit, kde nás nejvíce tlačí bota jako tým a i jako jednotlivce.

Předvedli jsme mnoho individuálních pěkných věcí, výborně zachytal Kryštof.  Spolu s hráči jsme se shodli na tom, že zaostáváme v obranné hře 1 na 1. Hoříme v rychlém obsazování hráčů, vracení se po ztrátě míče. Proti Bystřickým jsme pozadu i v důrazu a spolupráci ve finální fázi. Naopak se snažíme dobře kombinovat, ale dělá nám potíže přechod dopředu. občas byla i zbrklá rozehrávka od brány. Hatrickem se blýskl Peťan, což je zrovna proti tomuto soupeři výborná vizitka. Opravdu mu to sedlo. Musíme stále pracovat na kvalitě přihrávek a zpracování do pohybu, orientaci v prostoru pod tlakem a obranných činnostech. Brzy uvidíme, jak se nám bude dařit se stejným soupeřem na trávě.