01. 03. 2016.

Přátelský zápas SP s Benešovem 2007 v S-Centru


Přátelský zápas jsme na poslední chvíli den předem přeložili pod střechu. Původně jsme měli hrát v Týnci na Faráku, ale v neděli jsme domluvili se soupeřem přeložení do S-Centra do haly, byť nevytápěné, ale přeci jen tam neprší. A dobře jsme udělali, hráli jsme od 17:30 do 19:00 a venku bylo v plném běhu kalamitní počasí – sníh a déšť.

Přátelský zápas jsme po dohodě odehráli v 5+1, na 2×25 a 1×20 minut, tedy parádní zátěž pro všechny hráče. První třetina byla poměrně vyrovnaná, hráči soupeře se lépe střelecky prosazovali. Druhá část byla hodně bojovná, padalo nejméně gólů (obě strany dohromady snad jen 3 nebo 4), bojovalo se o každý míč, hra měla oboustranně slušné parametry. V poslední části náš soupeř kraloval, naše promíchaná sestava nestačila, hráči soupeře nás přehrávali. Po poměrně vyrovnaných dvou částech a jednoznačné třetí se konečné skóre velmi přibližně zastavilo na 20:10 ve prospěch Benešova.

Náš tým odehrál poctivý zápas, u Benešova 2007 se jednoznačně projevil vyrovnaný a kvalitní kádr 11-12 hráčů. Ve výkonnosti našich hráčů jsou patrné mnohem větší rozdíly. A velmi nám chyběly opory zadních řad Tonda a Vojta. Soupeř nás především v závěrečné části předčil individuální technikou, kolektivním pojetím, rychlou prací s míčem i bez něj, koncentrací na každý moment zápasu i celkovým přehledem na hřišti. Naši hráči nejsou podvědomě zvyklí na rychlejší hru.

Přesto musím vyzdvihnout výkon Kryštofa v bráně, byl opět skvělý. Na beku mu trošku chyběla proti rychlým hráčům soupeře rychlost a obratnost. V útoku se opět o krůček zlepšil Tobiáš, je to vidět zápas od zápasu, svoji hru zjednodušil, přidal přímočarost a tah na bránu – vstřelil dobrou polovinu gólů našeho týmu. Martin v obraně opět navázal na svůj dobrý výkon z Neveklova a stejně v dobrém světle se po dlouhé odmlce ukázal Milan – jeho nasazení na hřišti je absolutní. Matěj s Dominikem byli postaveni před těžký úkol bránit šikovné hráče soupeře a ještě tvořit hru. Jejich hře by slušela lepší spolupráce, ale neměli to vůbec snadné. Jakub přes počáteční ostych přidal na dynamice a nasazení a odměnou mu byla vstřelená branka. Filip sbíral zkušenosti v útoku, má před sebou spoustu práce, ale je na dobré cestě.

V tréninku musíme zapracovat na nasazení a koncentraci, musíme rychleji reagovat na herní situace a vypilovat správný pohyb po hřišti v obranné i útočné fázi. Samozřejmě ruku v ruce s nikdy nekončícím osvojováním techniky.

Odehráli jsme kvalitní zápas, soupeř má zájem o odvetu, což ještě někdy v březnu rádi uděláme.
Klukům děkujeme za poctivý výkon!

Naše sestava: Kryštof, Dominik, Matěj, Tobiáš, Martin, Jakub, Milan, Filip.