29. 04. 2016.

Naši na McDonald Cupu (ročníky 2009-2006)


Pět našich hráčů – Vojta Hr., Matěj, Kuba M., Tobiáš a Kačka – se v pátek 29.4.2016 zúčastnilo v barvách týnecké školy každoročního turnaje škol McDonald Cup pro ročníky 2009-2006 v okresním kole v Benešově.  Šestým hráčem, který hájí Peceradské barvy byla na turnaji Torka, která nastoupila za netvořickou školu.

Gólově se prosadili všichni tři naši útočníci Vojta, Matěj a Kačka. V obraně tradičně zodpovědně hrál Kuba a branku s jistotou hájil Tobiáš.

Naši nejdříve vyhráli svoji skupinu a pak ve čtvrtfinále postoupili přes tým Bystřice. V semifinále podlehli až v penaltovém rozstřelu Jiráskovce. Jako první se k penaltě postavila Kačka a nekompromisně svoji střelu umístila do pravého horního růžku. Vojta svojí penaltu proměnil po zemi k levé tyči. Další tři penaltové střely už bohužel v síti neskončily. Matějovi nepřálo štěstí a jeho střela se od břevna odrazila k brankové čáře a následně přeskočila branku. Tobiáš poslední penaltového střelce vychytal, ale prudkou ránu po zemi pouze vyrazil nad sebe a míč ho následně nešťastně přeskočil a skončil v síti. V souboji o třetí místo si pak náš tým poradil s Mnichovicemi.

Po úspěšném tažení celým turnajem se tedy týnecká škola umístila na krásném 3.místě. Kačka navíc vyhrála cenu pro nejlepší hráčku turnaje.