18. 02. 2016.

Odvetný halový přátelský zápas MP s Bystřicí


Ve středu jsme jeli na odvetný přátelák do Bystřice. Marodka je sice pořád velká, ale sešla se nás přesná půlka. Hráli jsme vzhledem k velikosti haly systémem 5+1 a Láďa Kremina tedy mohl střídat celé pětky. Jedna byla sestavena vesměs z těch starších a ta druhá z těch mladších hráčů. V brance se vystřídali Vojta M., Kačka, Vojta H. a Ráďa.

Pro naše mladší hráče byla Bystřice spíše silným soupeřem, ale hráči se s tím popasovali více než dobře a dařilo se jim držet krok s hodně silově hrajícím soupeřem.

Když naskočila starší skupina, doslova přišpendlila protivníka v jejich „pokutovém území“. Střel padalo nepočítaně, ale absence střeleckého štěstí a šikovný brankář soupeře nám pustil pouze tři branky. Výraznou herní převahu se nám sice nepodařilo zohlednit i ve výsledku, ale to není tak důležité. Důležité je to, že hráči dokáží hrát tak, jak se to učí. To znamená nebát se kličkovat, nahrávat si atd. A přesně o to se snaží a za to jsme my trenéři strašně moc rádi. Do budoucna jim to dává strašně moc.

Hráčům jsme to tentokrát zase ztížili neustálým měněním pozic a už bylo vidět, že je to oproti minule o kus lepší. Více si již drželi svoje posty a pokud někdo propadne, dovedou i za spoluhráče zaskočit. Paráda. Zdokonalují i své herní schopnosti, které jim zrovna tolik nejdou. U někoho je to útok, u jiného bránění, u někoho střelba, hra levou či pravou nohou atd. To všechno hra na různých postech přináší. Každý hráč ať hraje vlevo, vpravo, vpředu nebo vzadu musí zvládat ty samé dovednosti. A našim hráčům to jde moc pěkně.

Výsledné skóre se po necelé hodině a půl zastavilo tentokráte na výsledku 6:3 pro domácí, takže i výsledkově vyrovnaný zápas.

Za čtrnáct dnů v pátek nás čeká náhrada za odložený zápas mladších žáků, tak uvidíme jak se bude dařit jim.

Naše sestava: Kuba (G:3), Kačka (C, GK, A:1), Maty (A:2), Ráďa (GK), Vojta M. (GK), Vojta H. (GK), Tori, Áďa, Luky, Tom, Robík a Trenér: Láďa Kremina