17. 03. 2016.

Přátelské utkání starší přípravky s Kamenným Přívozem


Ve středu 16.3.2016 jsme se na umělce na Faráku v Týnci střetli se starší přípravkou Kamenného Přívozu. Sešlo se nám pouhých 6 hráčů. Soupeř měl k dispozici takřka dvojnásobný počet hráčů. Soupeř byl velmi sympatický herním pojetím i přístupem k fotbalu. Hráli jsme celkem 2×20 a 1×30 minut a Kamenný Přívoz nám na každou část hry zapůjčil jednoho hráče coby gólmana. To nám umožnilo střídat alespoň jednoho hráče v poli.

Rozhodli jsme se postavit netradiční sestavu. Martin zůstal na „svém“ postu levého obránce, který si poslední zápasy – především svými výkony – rezervoval. Vedle něj se na téměř celý zápas postavil na pravého obránce Tobiáš. A byli jsme svědky velikého překvapení – s jakým gustem Tobiáš odehrál obránce, to jsme opravdu nečekali. Dokázal řešit i ošemetné situace, kdy soupeř hrozil přečíslením na jediného hráče, dokázal se rychle vracet, zaskakoval za ostatní a přitom se snažil konstruktivně rozehrávat míče našim útočným hráčům. Na post středního záložníka jsme postavili Tondu a i jemu se dařilo. Na tomto postu si vedl lépe než na svém tradičním místě v obraně. Naši největší sílu jsme nasadili do útoku. Dominik s Matějem koncertovali. S jejich pestrou hrou si o hlavu větší hráči soupeře nevěděli rady. Oba kluci se předvedli ve skvělé formě. Filip v každé části střídal na 8-10 minut naše útočníky, dostal se i do nadějných zakončení, ještě mu ale chybí patřičný klid a nadhled.

Soupeř přijel s hráči ročníků 2006 a 2005 a snažil se hrát poctivý fotbal. Žádné nakopávání míčů na bránu, předváděl individuální akce i pokusy o kombinaci. Utkání rozhodla naše větší zkušenost a kvalita v útoku, soupeř nedokázal svoje šance proměňovat. Konečný výsledek 10:3 nemůžeme brát čistě jako naše vítězství, pomohli nám postupně tři hráči soupeře. Nejdůležitější je pro naše hráče i pro hráče soupeře herní praxe, další nabyté zkušenosti a fyzický i mentální trénink v zápasovém zatížení. Děkujeme sympatickému soupeři za kvalitní přípravu a těšíme se na odvetu!

Z našich hráčů máme radost! Všem, kteří poctivě trénují, stoupá fotbalová forma, zlepšuje se fyzická kondice i celková obratnost.

Naše sestava: Tonda (1 branka), Dominik (6), Matěj (3), Tobiáš, Martin, Filip