13. 03. 2017.

Přátelský zápas SP Pecerady – Krhanice na Faráku


Na neděli 12.3.2017 jsme si od 10:00 pozvali na umělku na Faráku tým Krhanic. Náš tým nebyl kompletní, přesto odehrál slušné utkání.

Hráli jsme celkem 3 x 20 minut v 5+1, měli jsme k dispozici 10 hráčů. Tobiáš, Tonda a Jakub M. si svá pětiminutová střídání vždy prodlužovali na dvojnásobek a kolem nich jsme střídali čtveřice hráčů. Od začátku jsme byli lepším týmem, ačkoliv na Krhanicích bylo znát, že v zimě poctivě trénovaly a oproti našemu vzájemnému podzimnímu utkání se hodně zlepšily. Jsou na dobré cestě. Umělka na Faráku je ale záludná tím, že neodpustí žádnou technickou chybičku, každý detail a nepřesnost je vidět, a tak náš tým mohl prodat svoje větší zkušenosti. Hráči vymýšleli pěkné akce, jen bychom potřebovali větší efektivitu v zakončení. Vše, co jsme předvedli, potřebujeme ukázat i s rychlejšími a důraznějšími soupeři. Zda se nám to povede, napoví už nadcházející sobotní turnaj v Bystřici. Může nás těšit také aktivní hra obou brankářů Milana a Radka. V zápase jsme zvítězili 6:1, byla to dobrá příprava.

Trochu mne mrzí chování některých rodičů. Neslušné pokřikování směrem k rozhodčímu na zápasy dětských kategorií prostě nepatří. Rozhodčí zápas rozhoduje, od toho tam je a emoce, které diváci vůči všem aktérům zápasu projevují, by měly být pouze pozitivní. Pro děti by hra měla být zábava a trenéři a rozhodčí nezištně obětují dětem čas a síly. Kdokoliv by si roli trenéra nebo rozhodčího dětského týmu chtěl vyzkoušet, bude určitě v každém klubu vítán.

Pro náš tým zápas splnil svůj účel, všichni naši hráči krůček po krůčku převádějí do zápasů, co se učíme na trénincích. Zvedá se jim sebevědomí, vymýšlejí ve hře nové varianty. Děkujeme hráčům za předvedené výkony a fanouškům za fandění!

Naše sestava: Tonda (1 gól), Tobiáš (2), Jakub M. (1), Jakub S., Filip N. (2), Radek, Milan, Kačka, Torka, Lukáš M.