01. 09. 2016.

Předpřípravka 2016/2017 začíná 9.9.!!!


Stejně jako každý rok u nás přivítáme naše nové fotbalové naděje! Mnoho hráčů z minulého roku se již zapojilo do mladší přípravky a vedou si moc dobře! Pro nové hráče TJ JAWA Pecerady opět otevíráme předpřípravku (PP). Mohou se zapojit hráči všech ročníků a dle jejich věku a šikovnosti se budou moci zapojit k týmu, který je pro ně odpovídající.

Budeme si hrát se zaměřením na celkový rozvoj osobnosti, budeme řešit situace, které mohou hráči využít ve svém životě (a vůbec to nemusí být fotbal). Jasně, budeme také hrát různé hry, které jsou zaměřeny na určité činnosti ve fotbale. Hru učíme hrou. Děti si hrají a ani nevědí, že trénují vedení balonu, start a stop běhu s balonem, změny směru běhu s míčem … . Postupně budou cvičení náročnější a budu jim přidávat další prvky přípravy. V první části tréninků nám jde o individuální ovládání míče. To je to, co se budeme učit. Přihrávky a střely nás čekají mnohem později. Dokonce nám teď střely z větších vzdáleností a s těžším míčem škodí, ničí nám cit na balon.

Neučíme jen fotbal, ale i píli, soustředění, ochotu překonávat překážky, brát sport jako zábavu, ochotu spolupracovat, ale i nést vlastní zodpovědnost. Proto nás neuvidíte běhat kolečka kolem hřiště a „rvát“ to na bránu z půlky hřiště. Budeme se s míčem mazlit a až se naučíme nějaké kličky a začneme je běžně používat (ne jen v klidu bez soupeře) tak to bude paráda.
Máme své zásady, kterých se držíme a snažíme se je dětem předat (sami máme své děti). Naše filozofie není jen fotbal, ale chceme dětem dát něco navíc! tak, aby jste i vy, rodiče, viděli přínos pro vašeho miláčka. Ano, fotbal je kolektivní hra, ale bez individuálního přístupu to dělat nebudeme.

Budeme rádi, když na trénink přivedete i své kamarády a kamarádky ze svého okolí.

Na tréninku si povíme něco k výstroji hráčů a k používaným pomůckám. Zatím stačí oblečení a obuv „na ven“.  V případě, že řešíte již teď nákup čehokoli, neváhejte mne kontaktovat, rád Vám poradím, aby Vaše děti měli to, co jim pomůže a spolu podpoříme jejich růst a správný rozvoj. Prosím, nekupujte svým dětem kopačky bez předchozí domluvy s trenérem.

Přeji si, ať mají hráči radost z pohybu a nám všem se to líbí. Buďte na ně hrdí, dali se na sport a pro ně je to hodně těžké všemu porozumět a ještě k tomu v rychlosti ovládat to kulatý u nohy. Pamatujte si první povedené drobnosti a určitě své děti chvalte. Brzy Vám ukáží něco, že i slzička ukápne.

Děkuji vám za vaši důvěru!

Tréninky budou vždy v pátek od 17:30 do 18:30 (zimní příprava bude mít pravděpodobně jiný termín)

Michal Kudrna
trenérská licence „C“
Tel.: 737027667
e-mail: michal.kudrna@hotmail.cz
TJ JAWA Pecerady