29. 08. 2016.

Starší přípravka na turnaji v Týnci

Starší přípravka odehrála v neděli 28.8.2016 herní přípravu na turnaji v Týnci za účasti týmů Týnce, Pecerad, Benešova 2008 a Kamenného Přívoza. Odehráli jsme pěkná utkání za horkého letního počasí.

První zápas s týmem Benešova 2008 se třemi hráči ročníku 2007 nabídl vyrovnaný první poločas. Náš tým posílený o Matěje trápila špatná koncovka. Na šance jsme určitě první půli vyhráli, ale fotbal se hraje na góly. Ve druhé půli se hra našeho týmu rozsypala, nebyli jsme schopni zvednout hlavu, přihrát, udělat kličku, naběhnout si do volného prostoru, vyhrát souboj. Soupeř dominoval a po zásluze vyhrál.

Druhý zápas s týmem Kamenného Přívozu jsme odehráli velmi slušně. Dařilo se nám soupeře přehrávat, zlepšili jsme přehled na hřišti a pohyb a přidali jsme i proměňování šancí. Na soupeři byla znát únava z předchozího kempu. To vše přineslo naši jednoznačnou výhru. Oba úvodní zápasy kvalitně odchytal Radek.

Na poslední zápas se do brány postavila Kačka. Náš tým navázal na zlepšený výkon z předchozího zápasu. Byli jsme rychlejší, individuálně lepší, dařily se nám jednoduché kombinace i proměňování šancí. Na mužstvu Týnce byla patrná ohromná vůle, ale únavu z předchozího kempu v parném počasí byla pro hráče nepřekonatelná. Zvítězili jsme s přehledem, soupeři se přes veškerou snahu nepodařilo Kačce vstřelit ani jeden (určitě zasloužený) gól.

Premiérové góly si v kategorii starší přípravky připsali Radek a Lukáš M. Skórovat alespoň jednou se podařili 7 našim hráčům z 8, což je skvělá zpráva. Turnaj se nám líbil, bez jakýchkoli zbytečných formalit jsme odehráli tři poctivé zápasy 2×10 minut. Všechny hráče chválím za přístup ke hře v horkém počasí, i za to, že po prvním prohraném zápase zvedli hlavu a dali do dalších zápasů všechno. Ukázali tak, že fotbal hrát umí.

Naše sestava: Tonda, Vojta, Radek, Filip N., Kačka, Jakub S., Lukáš M., Matěj