08. 09. 2017.

První mistrovský zápas mladších žáků Pecerady – Čechtice


V sobotu 2.9.2017 jsme od 11:00 přivítali na svém hřišti tým Čechtic.

Utkání jsme začali dobře a rychle šli do vedení. Soupeř brzy vyrovnal a začal proměňovat další šance, které jsme nabízeli svými chybami. Chybělo nám rychlé těsné obsazování hráčů soupeře, nedokázali jsem pokrýt odražené míče před vlastní bránou, pasivně jsme čekali, co s míčem vymyslí protihráči. V útočné fázi nám chybělo roztahování hry do šířky, často jsme volili alibistické přihrávky do přehuštěného středu hřiště namísto rychlé křídelní akce. I brejkové
příležitosti jsme neřešili správně, s míčem na kopačkách jsme počkali na obránce soupeře a pak prohráli souboj. Chyběla rychlá průniková přihrávka na nabíhajícího hráče nebo rychlé vedení míče a pohotové zakončení. U některých hráčů chybělo dostatečné sebevědomí. Rozdílovým hráčem soupeře byl především gólman. Po skončení zápasu pouze dva hráči z našeho týmu doznali, že už opravdu byli na pokraji sil, ostatní byli v pohodě.

Ačkoliv jsme na naší hře viděli hodně nedostatků, zápas byl zajímavý a padala na tuto věkovou kategorii spousta gólů. Po poločase 3:8 nás Čechtice přehráli 6:12. Náš tým přes všechny chybičky předvedl pěkné akce, stále ale máme na čem pracovat. Dohru zápasu u STK, která navrhuje kontumovat zápas v neprospěch Čechtic kvůli startu příliš mladého hráče (dokonce nám vstřelil dva góly) nepovažuji za šťastný. Náš tým je také velmi mladý, víc jak polovina týmu je věkem starší přípravka.

Naše sestava: Tonda, Vojta (3 branky), Tobiáš (2), Martin, Filip N., Jakub S., Jakub M., Milan, Petr, Kačka