18. 10. 2015.

Tři naši hráči ve výběrech OFS Benešov U11 a U12! (doplněno)


Tři hráči TJ Jawa Pecerady reprezentovali ve výběrech OFS Benešov U11 a U12. Matěj Liška byl vybrán jako jeden ze čtyř hráčů ročníku 2006 do výběru o rok starších hráčů U11. Lukáš Valenta a Jakub Jordan byli vybráni do výběru U12.

Ve středu 7.10.2015 obě kategorie U11 i U12 odehrály turnaj, který pořádal OFS Praha východ v Kunicích – na oblíbeném tréninkovém místě české reprezentace. Pozvány byly výběry OFS Benešov, OFS Příbram, OFS Praha západ a pořádající OFS Praha východ. Středa byl první den, kdy odeznělo babí léto a všechna utkání se odehrávala za vydatného deště. Terén byl hrozně těžký, někdy balón jel jak po ledě, někdy zase stál v blátě a v loužích. Hráči všech týmů se ale s podmínkami rvali statečně.

Výběry U11 měly dva týmy 5+1, které hrály dva zápasy současně proti sobě a o půli si prohodily soupeře. Výsledek vzájemného měření byl součet skóre všech čtyř utkání. Výběr OFS Benešov U11 (trenérů Kotory a V. Lišky) všechna tři klání vyhrál (24:3 s OFS Příbram, 14:8 s OFS Praha východ, 17:10 s OFS Praha západ). Matěj hrál v týmu benjamínků, kde nastupovali tři hráči ročníku 2006, a byl zdaleka nejmladší na celém turnaji. I ve druhém týmu U11 měl OFS Benešov jednoho hráče 2006, o to cennější jsou tři jasné výhry. Matěj odehrál velmi dobrý turnaj, rozhodně se neztratil, výborné přihrávky do pohybu, kličky, tah na bránu. Jen na přesnou střelbu na těžkém terénu mu nezbývaly síly.

Výběry U12 skládaly jeden tým 7+1. Také tuto kategorii ovládl výběr OFS Benešov (trenérů Máci a Radila), jednou remizoval a dvakrát vyhrál (2:2 s OFS Příbram, 3:1 s OFS Praha východ a 3:1 s OFS Praha západ). Lukáš hrál krajního beka, s chutí, s technickými kousky jemu vlastními a hlavně spolehlivě. Jakub hrál křídlo na kraji před Lukášem (při rozestavení 3-3-1), vynikající drive po celou dobu a podařilo se mu vstřelit jeden gól. Oba kluci ve výběru U12 střídali pravidelně a předvedli se ve výborném světle.

Na jaře bude druhý turnaj ve Voticích, celkoví vítězové U11 a U12 postoupí do krajského finále. Se třemi zástupci ve výběrech OFS Benešov je na tom TJ Jawa Pecerady stejně jako Poříčí, Votice, Senohraby a Mezno, početnější zastoupení mají jen Vlašim a Bystřice, což je ocenění práce všech mládežnických hráčů a trenérů TJ Jawa Pecerady. Naši borci předvedli, co se v klubu naučili, skvěle reprezentovali a jsou inspirací pro ostatní naše hráče. Současně nasbírali pro sebe i pro své kamarády cenné zkušenosti. Jen tak dál!

Hodnocení OFS naleznete zde.