13. 02. 2017.

Turnaj Eon Beach Cup pro ročníky 2008 a mladší


V neděli jsme se zúčastnili turnaje v Beach Fotbale pořádaný za podpory společnosti Eon. Na lokální kolo jsme zajeli do Prahy. Turnaje se mělo původně zúčastnit osm týmů, ale jeden bohužel musel účast odříct ze zdravotních důvodů, a tak se nás nakonec zúčastnilo sedm. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Skupina A: SK Děčín, ČAFC Praha, TJ Slavia Radonice, FC Přední Kopanina – Skupina B: FK Sparta Košíře, TJ Jawa Pecerady, SK Český Brod, FK Dukla Jižní město.

Od prvního zápasu jsme se začali potýkat s rozdílným pojetím jak pravidel, tak potřebného stylu hry. Brankáři mohli vyhazovat či vykopávat klidně až k brance soupeře, na což nejsme zvyklí a má to vliv na pojetí celé hry. Naši brankáři mají správně naučenou konstruktivní rozehrávku, ale u beach fotbalu zpracovat si míč, nahrávat či kombinovat, je v písku velký problém. Zápasy jsou hodně o síle a technika či rychlost je hodně upozaděna. S tímto stylem hry, který je vyžadován na písku, jsme se potýkali celý turnaj a říkali hráčům, že musí hrát jinak než mají zažito, někdy zcela přesně opačně, ale bylo to těžké a za pár minut se nelze naučit jiný styl hry.

V prvním zápase jsme nejdříve dostali od týmu SK Český Brod dva góly. Podařilo se nám vyrovnat a vypadalo to, že zápas otočíme, ale místo dalšího gólu z naší strany, jsme naopak lovili míč ze své sítě. Zápas nakonec skončil těsným vítězstvím soupeře 2:3.

V druhém zápase nás čekal tým FK Sparta Košíře, který byl o poznání fyzicky méně narostlý než náš první soupeř a byť se snažil s námi udržet krok, díky fyzickým parametrům to měl hodně těžké. Po vyrovnaném začátku se skóre zastavilo na hodnotě 7:2 pro náš tým.

Ve třetím zápase nás čekala Dukla Jižní město, která měla ve svém týmu narostlejší hráče než byli ti naši. Nutno podotknout, že se nakonec tento tým umístil na celkovém druhém místě. My jsme po vyrovnaném zápase pustili soupeře před koncem do vedení o jednu branku a zápas tedy skončil výsledkem 3:4 pro našeho soupeře.

Podle turnajového klíče jsme v závěrečné části hráli o 5. místo. Zápasy byly v základní části vyrovnané a dva zápasy, kde těsně zvítězil soupeř, mohly dopadnout jakkoli. V posledním zápase jako bychom ztratili motivaci či nám docházely síly. Tento zápas, kde soupeř nebyl zdaleka tak silný, jsme prohráli 2:4.

Musím pochválit všechny za předvedený výkon v základní skupině. Byli tam dva těžcí soupeři a náš tým do hry dal co mohl. Zápasy to byly vyrovnané a tak to má být. V posledním zápase byl náš výkon naopak roztěkaný a vlažný. Musíme zapracovat na tom, abychom neupadali na mysli, překonali případné zklamání a dokázali se soustředit vždy až do konce.

Turnaj byl zajímavým zpestřením zimní přípravy, vyzkoušeli jsme si něco nového a získali další zkušenosti. Zajímavé by bylo například srovnání s týmy, se kterými jsme hráli na písku, jak by vzájemné soupeření vypadalo trávě.

Naše sestava: Kačka, Torka, Matyáš B., Lukáš K., Tonda Kr., Vojta M., Kuba B.