05. 02. 2017.

MP na Sázavském turnaji


V sobotu 4. února odehrála mladší přípravka svůj první halový turnaj v tomto roce v hale v Sázavě za účasti mužstev Sázavy, Suchdola, Uhlířských Janovic a Pacerad.

Turnaj se hrál dvoukolově na 2×8 minut, systémem 4+1.

Na turnaj do Sázavy jsme odjeli s respektem a velkou chutí zahrát si pěkný fotbal bez ohledu na výsledek.

Pecerady x Uhl. Janovice – 6:0
Do prvního zápasu vlétli hráči s takovým nadšením a vervou, že si už v prvním poločase vytvořili pěti brankový náskok. Ve druhém přidali ještě jednu branku a zasloženě zvítězili.

Sázava x Pecerady – 1:2
Nadšení z prvního zápasu se přeneslo i do druhého a i když to byl o třídu těžší zápas, hráči ho zvládli. V prvním poločase si znovu rychle vytvořili náskok a vedli o dvě branky. Ve druhém zápase se nám již skórovat nepodařilo. Zato soupeři, který ve druhém poločase zvýšil tlak, se podařilo snížit, ale hráčům se vítězství podařilo udržet.

Pecerady x Suchdol – 2:0
Ve třetím zápase nás čekal další těžký soupeř. Průběh zápasu byl podobnný jako u předchozích dvou. Hráči si během prvního poločasu vytvořili dvoubrankový náskok a ve druhém odolávali tlaku soupeře, ale k žádnému zakončení ho nepustili.

Po prvním kole byla na hráčích vidět obrovská radost z dobře rozehraného turnaje a hlad po gólech. První tři zápasy jsme odehráli ve vysokém tempu se spoustou neproměněných šancí, každý se chtěl stát nejlepším střelcem turnaje. Všichni se poctivě vraceli a soupeřům jsme nedali moc velký prostor k zakončení.

Uhl. Janovice x Pecerady – 0:7
První zápas druhého kola měl podobný průběh, hráči si rychle vytvořili v prvním poločase náskok o čtyři branky, ve druhém přidali další tři a zaslouženě zvítězili. Tentokrát jsme ale soupeři dali v koncovce víc prostoru, každý si chtěl dát gól a trochu jsme zapomněli bránit, Vojta musel několikrát zasahovat, ale čisté konto se nám udržet podařilo.

Pecerady x Sázava – 0:2
Do pátého zápasu šli hráči znovu s velkým nasazením a vidinou vítězství v turnaji.  Hned po prvním hvizdu se vrhli do útočení. Sázava ale tentokrát ukázala svou sílu a trpělivost. I přes velké množství střel a šancí se nám branku v prvním poločase vstřelit nepodařilo, zato soupeř jednu ze svých několika šancí proměnil. Druhý poločas měl stejný průběh jako první, hráči se snažili vstřelit branku a obrátit nepříznivý stav zápasu. Do snahy vstřelit gól dali tolik energie, že zapomínali na obranu a i přes velké množství šancí jsme branku již nedali, zato soupeř přidal ještě jednu a zaslouženě zvítězil.

Suchdol x Pecerady – 2:1
I po prohraném zápase se Sázavou se hráči nevzdávali naděje a stále chtěli turnaj vyhrát. Jenže pátý zápas a snaha dát branku stála hráče mnoho sil. V posledním zápase se Suchdolem se rozhodovalo o vítězi turnaje. Ve vyrovnaném zápase plném šancí na obou stranách jako první skóroval Suchdol, hráčům se podařilo vyrovnat a ještě v prvním poločase dostali šanci ujmout se vedení po penaltě za soupeřovu hru rukou. Střela z penalty skončila bohužel v náručí brankáře. Ve druhém poločase už další branku unavení hráči nepřidali i přesto, že si několik šancí vytvořili. Soupeř nakonec využil našich těžkých nohou a po brejku v závěru vstřelil vítěznou branku.

Takový průběh turnaje jsem zdaleka neočekával, všichni hráči dali do zápasů maximum a pro všechny je krásné druhé místo oceněním jejich snahy a vynaloženého úsilí. I když byly hráči po prohraném zápase se Suchdolem smutní, mohou být hrdí za svůj předvedený výkon.

Nejlepším střelcem turnaje se stali dva hráči, jedním z nich byla i Kačka s 9 brankami. Pozadu nezůstali ani ostatní hráči a až na nejmladšího Matěje, který měl také několik šancí, si minimálně jednu branku vstřelili všichni.

Sestava: Kačka, Torka, Matyáš, Vojta (G), Lukáš K., Tonda Kr. a Matěj

Velké díky patří i rodičům, kteří i přes ranní ledovku cestou do Sázavy bezpečně dorazili a po celý turnaj hráče povzbuzovali.

Tabulka:
1. Suchdol
2. Pecerady
3. Sázava
4. Uhlířské Janovice