03. 10. 2016.

Turnaj MP v Nespekách


První říjnový den jsme se účastnili turnaje MP v Nespekách. Bohužel omluvenek bylo tentokrát opravdu hodně a chvilku to vypadalo, že dáme dohromady pouze jeden tým. Je znát, že začal podzim a období nemocí je tu. Nakonec jsme dali dohromady týmy dva, ale pouze za cenu toho, že mladší tým měl na střídání jednoho hráče a starší dokonce žádného.

Turnaj odehrálo osm týmů rozdělených do dvou skupin. Benešov, Senohraby B, Pecerady A, Minerva a Nespeky, Senohraby A, Pecerady B, Ďáblice. Každý zápas se hrál 1×18 minut.

Starší tým (Pecerady A) nastoupil do prvního zápasu proti týmu Minervy, za kterou hrají i naše hráčky Kača tentokrát na straně mateřského klubu Pecerad a Torka na staně Minervy. My jsme do turnaje naskočili o poznání lépe a  díky rychlejšímu přístupu k míči a větší přesnosti nahrávek jsme zvítězili 10:1.

Ve druhém zápasu nás čekal tým Benešova. Podle toho, zda přijedou se slabším týmem nebo s tím silnějším, vypadá i hra a konečné skóre. Dnes to byla jejich silnější sestava a bylo to znát. Zatímco minulý týden bylo vcelku jasné kdo má na hřišti převahu, tentokrát vítězství nebylo zadarmo. Nakonec se nám podařilo otočit nepříznivý vývoj ze začátku zápasu, smazat dvoubrankový náskok a zvítězit 5:4.

Do třetího zápasu proti Senohrabům B jsme naskočili sice po pauze, ale únava byla již na hráčích znát. Nedařilo se nám, vyrobili jsme několik vlastních chyb a ani štěstí při nás moc nestálo. Zápas rozhodl gól necelou minutu před koncem a prohra 3:4 znamenala, že budeme hrát o třetí místo.

Po zklamání z předchozího zápasu jsme se ale do začátku posledního zápasu s týmem Senohraby A oklepali a nastoupili rozhodnuti zvítězit. V tomto zápase byla únava vidět už opravdu hodně. Zatímco soupeři měli  hráčů na střídání hodně, my jsme od začátku jeli bez této možnosti. Dopředu šla Kačka s Matym, kteří jako ti zkušenější do teď hráli posty obránců a příležitost v útoku dostávali ti mladší. Maty si v předešlých zápasech už sáhl hodně na dno a jako obránce by neměl už tolik sil se vracet. Skvěle se na postu levého obránce ukázal Dáda, který si o post nejen řekl, ale hlavně ho odehrál s velkým přehledem. Lukyho to stále táhlo dopředu a sil mu už taky moc nezbývalo. V polovině zápasu se tedy prohodili zpět s Kačkou, která měla přece jenom ještě sil dost a dokázala se vracet s útočníky soupeře. Nakonec jsme s vydáním se ze všech sil zvítězili 3:1

Na turnaji jsme obsadili krásné třetí místo a pak až konečný penaltový rozstřel o střelce turnaje rozhodl o tom, že Luky obsadil druhé místo.

Naše sestava: Maty (G:4), Luky (G:11, C), Dáda (G:1),  Vojta (GK), Kačka (G:4)

Mladší tým (Pecerady B) nastoupil do prvního zápasu proti týmu Ďáblic. Ve velmi vyrovnaném zápase se spoustou šancí na obou stranách jsme soupeři podlehli těsně 1:2.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu Nespek, který nás svou rychlou hrou, na kterou jsme nedokázali najít odpověď, přehrál vysoko 16:1.

Hráči se ale dokázali z předchozí porážky rychle otřepat. Ve třetím zápase proti Senohrabům A  opět předvedli bojovnost a se silným soupeřem dlouho drželi krok. V závěru zápasu, kdy se na hráčích už začínala projevovat únava nám soupeř trochu utekl, ale i přes porážku 1:5 hráči dokázali, že se jen tak nevzdávají.

Do zápasu o sedmé místo jsme nastoupili proti hráčkám Minervy. Hráči v tomto zápase předvedli svůj nejlepší výkon na turnaji, napadali soupeře, zlepšili rozehrávku a ve velmi dramatickém zápase zvítězili i s trochou štěstí těsným rozdílem 2:1.

Naše sestava: Tonda Ka. (G:4, C), Jára (GK), Jakub B. (GK), Matěj (G:1), Ondra, Dominik (G:1)

Velká pochvala pro všechny hráče, kteří dali do turnaje opravdu všechno.

Výsledky: 1. Nespeky. 2. Senohraby B, 3. Pecerady A, 4. Senohraby A, 5. Benešov, 6. Ďáblice, 7. Pecerady B, 8. Minerva

« z 2 »