15. 02. 2015.

Turnaj MP v Sázavě 14.2.2015


Do turnaje jsme vstoupili krutou porážkou se Suchdolem 1:7. Soupeři jsme darovali naivními chybami řadu šancí, které nekompromisně využíval. Na začátek turnaje to byl pro nás tvrdý direkt.

Ve druhém zápase proti Sázavě jsme se rvali o lepší výsledek, ale opět začátečnické chyby v pohybu po hřišti, především po ztrátě míče, nás stáli lepší výsledek. Soupeř byl k poražení, ovšem na více než remízu 2:2 jsem si nesáhli. Dlužno dodat, že tvrdá hra domácího týmu byla daleko za hranicí pravidel a pouze jedna žlutá karta byla za surovou až brutální hru soupeře opravdu málo…

Našemu týmu se podařilo postavit se na nohy v utkání s Uhlířskými Janovicemi. Utkání jsme zvládli a zvítězili 3:1. Vyvarovali jsme se větších chyb, poctivě jsme bránili a v útoku jsme se dokázali prosadit. Bezpečné vítězství.

Následoval infarktový zápas s Hrusicemi. Abychom posílili rozehrávku, vyměnili jsme brankáře. Paradoxně toto střídání zapůsobilo úplně opačně. Tři chybné rozehrávky ve vlastním vápně znamenaly šok na úvod utkání: po 5 minutách třígólové manko. Naši hráči to ale nevzdali a především Vojta H. v obraně a Matěj v útoku strhli ostatní k velkému výkonu. Vojta H. po straně, kde se hrálo o zeď, nepustil jediný míč. Matěj dva góly vstřelil a na třetí vyrovnávací přihrál Martinovi. Dokázali jsme vyrovnat! Matyáš B. pak prováhal s rukami nad hlavou gólovou dorážku do prázdné brány v domnění, že již je míč v síti. Ještě jsme se vzchopili a Matěj v poslední minutě dvakrát prošel až před bránu soupeře, ale pokaždé levou nohou poslal křižnou střelu vedle brány. Dominik v bráně to už ohlídal. Remíza 3:3, jak se později ukázalo, znamenala stupně vítězů. Kluci tam nechali všechno!

V posledním zápase proti mladším hráčům Meteoru jsme s přehledem zvítězili 7:1. Dominik exceloval a docílil hattricku. K premiérovému gólu měl blízko i Jakub S., kluci si poslední zápas užili.

A pak už kapitán Dominik převzal pohár a spolu s ostaními hráči i medaile za třetí místo! Po těžkém začátku ukázali hráči charakter a odehráli skvělý turnaj. Vojta H. je příkladný bojovník se skvělým gólovým příspěvkem, Dominik si vyzkoušel post brankáře, obránce i útočníka a ještě stihnul být nejlepším střelcem týmu. Matěj to vzal na sebe, když týmu nejvíc teklo do bot. Martinovi se moc nechtělo z obrany do útoku, ale nakonec vstřelil díky skvělému výběru místa náš nejdůležitější gól. Tonda vše oddřel zezadu a dočkal se i gólové radosti. Tobiášovi D. se turnaj v bráně vydařil, vyzkoušel si i post útočníka. Jakub S. si ze svého prvního velkého turnaje hned odvezl medaili. Benjamínek Matyáš B. má skvělé vedení míče a dnes mu několikrát chyběl jen krůček ke gólu.

Kluci odjížděli utahaní (všechna utkání se hrála na 18 minut), ale šťastní…

Naše branky: Dominik 5, Matěj 4, Vojta H. 4, Martin 2, Tonda 1